Tipy na výlet

V okolí Strašína se nachazí lesy, které jsou ideální destinací na procházku nebo výlet na kole.

Prvním doporučeným cílem je Koupaliště Jureček. Nachází se asi 20 minut pěšky ze Strašína.  Na Jurečku se nachází známá Restaurace Jureček ve stylu první republiky. V létě je Jureček oblíbeným cílem na koupání, v zimě sem můžete vyrazit na svařáček. Ze Strašína se k Jurečku dostanete po zelené turistické trase, která vede podél půvabného koryta Rokytky. Druhá cesta na Jureček vede po červené.

Podjedete-li proti toku Rokytky po cyklostezce, dorazíte k nově opravenému mostku pod Černokosteleckou ulicí. Za mostkem odbočíte doleva, přejedete silnici, která vede na Tehov, a dostanete se na cyklostezku, která Vás dovede až na Klokočnou.

Na jižní straně Strašína se nachází Janovický les. Ns podzim zde potkáte mnoho houbařů. Les je tu hlubší a tajemnější. Z druhé strany lesa se nachází Vojkov se svojí rodinnou restaurací Villa Vojkov a vyhlášenými hamburgery a steaky!   a procházejí zde dvě turistické trasy. Po červené se dostanete do Babic, kde stojí za návštěvu útulná kavárna Stará škola, Modrá turistická trasa vede až do Mukařova.

Máte jiný tip na zajímavý výlet? Napište nám na info@ricanystrasin.cz